• Home »
  • Patronaty »
  • III Konferencja Przedsiębiorców Katolickich pt. „Bóg, Rodzina, Firma, Hojność”

III Konferencja Przedsiębiorców Katolickich pt. „Bóg, Rodzina, Firma, Hojność”

Konferencja "Bóg, Rodzina, Firma, Hojność"Sukcesem przedsiębiorcy powinno być jednoczesne pomnażanie przynajmniej dwóch rodzajów kapitałów: ludzkiego i materialnego. Docenianie ich dwóch przybliża do tworzenia trwałych wartości, aby zysk dla firmy utożsamiał się z zyskiem społecznym – potwierdzają uczestnicy dotychczasowych edycji Konferencji Przedsiębiorców Katolickich pt. „Bóg, Rodzina, Firma, Hojność”. Trzecia edycja tego wydarzenia odbędzie się już 3 i 4 listopada w Poznaniu. Patronat Honorowy objął ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański.

Organizatorem konferencji jest ks. Rafał Ostrowski i Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców Talent w Archidiecezji Poznańskiej. Współorganizatorami są: Fundacja Dzieła Chrześcijańskiego Biznesu oraz Komisja Ekonomii Komunii Ruchu Focolari w Polsce.

Poprzednie dwie Konferencje „Bóg, Rodzina, Firma, Hojność” ujawniły ogromne zainteresowanie przedsiębiorców wspólną refleksją nad działaniami gospodarczymi w świetle wiary, zwłaszcza tymi, które dotyczą ich życia osobistego i rodzinnego.

Świadectwem wielkiego znaczenia tych Konferencji jest duża liczba przedsiębiorców, którzy bezpośrednio, na różne sposoby, zaangażowali się w ich współtworzenie. Nazwa Konferencji: „Bóg, Rodzina, Firma, Hojność” odwołuje się do podstawowej hierarchii wartości, jaką można odczytać z Biblii. W jej ramach w zbliżającej się trzeciej już Konferencji przybliżymy dwa główne tematy.

Pierwszym z nich jest Ekonomia Komunii. Jest to zwrócenie uwagi na działalność gospodarczą, które w 1991 roku w Brazylii zaproponowała Chiara Lubich, założycielka ogólnoświatowego Ruch Focolari. Założenia są bardzo proste. Kładą nacisk na podział wypracowanego zysku na trzy kategorie: między przedsiębiorstwo, potrzebujących oraz na cele formacji propagatorów tej idei. Konsekwencje tak postawionego przepływu pieniądza w firmie są ogromne. Zmieniają się relacje między ludźmi, a właściciele dają świadectwo Ewangelii w prowadzeniu firm.

Drugim temat dotyczy walki wewnętrznej, jaką niejednokrotnie przechodzi przedsiębiorca. Te dylematy sumienia są dla niektórych chlebem powszednim. W pierwszej kolejności kojarzą się z tymi sytuacjami, w których jest on narażony na pokusy nieuczciwości w firmie. Bądź to bezpośrednie nieuczciwe propozycje kierowane do niego przez innych ludzi, bądź też sam jest przekonany, że nieuczciwość się opłaca. W drugiej kolejności kwestia nieuczciwości narusza więzi we własnej rodzinie. Oba przykłady dotykają także tematu sakramentu spowiedzi.

III Konferencja Przedsiębiorców Katolickich pt. „Bóg, Rodzina, Firma, Hojność” już 3 i 4 listopada w Poznaniu.

Kontakt dla uczestników:
Karolina Krzywda
te. +48 603 728 848, e-mail: talent.poznan.kontakt@gmail.com

Kontakt w sprawach medialnych:
Dominik Górny
tel. +48 695 732 393, e-mail: mariah@wp.pl

Udostępnij