Partnerzy medialni

Gazeta „ABC” ukazuje się od lipca 1990 roku. Wychodzi w środy na terenie miasta Leszna oraz powiatów leszczyńskiego, gostyńskiego, kościańskiego, rawickiego, wschowskiego i górowskiego.

Spośród wszystkich gazet ukazujących się w Lesznie mieszkańcy miasta najchętniej czytają gazetę „ABC”. Tak wynika z „Badania jakości życia w Lesznie 2017”, wykonanego przez Instytut Badawczy IPC Sp. z o.o. z Wrocławia na zlecenie Urzędu Miasta.

www.gazetaabc.pl


„Express Biznesu” – magazyn biznesowy wydawany przez Nordapress z Wejherowa.

„Express Biznesu” skupia się na szeroko rozumianej tematyce biznesowej oraz na tematach związanych z polityką, funkcjonowaniem samorządów, czy lifestyle’m. Początkowo był wydawany jako pismo bezpłatne, obecnie sprzedaż odbywa się w salonach Empik, dostępna jest także prenumerata.

Wydawnictwo Nordapress P.P.H.U. to doświadczony i ceniony wydawca mediów lokalnych.

Za pomocą bezpłatnej prasy i internetu dociera do szerokiego grona odbiorców na terenie województwa pomorskiego i warmińsko-mazurskiego.

Wydaje bezpłatne gazety lokalne (Express Powiatu Wejherowskiego, Express Powiatu Lęborskiego, Express Trójmiasta i okolic, Express Powiatu Starogardzkiego, Express Powiatu Kartuskiego i Express Powiatu Puckiego).

Oprócz periodyków o zasięgu lokalnym, specjalizuje się w wydawaniu magazynów o charakterze branżowym: „Express Rolniczy”, „Ślub i Wesele Pomorskie” oraz „Nieruchomości i Wnętrza”.

Wydawnictwo prowadzi także portale internetowe – metropolia.info, gwe24.pl i gle24.pl oraz nasygnale.info

www.expressbiznesu.pl


„Express Rolniczy” – magazyn branżowy adresowany do rolników, przedsiębiorców rolnych, mieszkańców obszarów wiejskich. Magazyn wydawany jest przez Nordapress z Wejherowa.

Wydawnictwo Nordapress P.P.H.U. to doświadczony i ceniony wydawca mediów lokalnych.

Za pomocą bezpłatnej prasy i internetu dociera do szerokiego grona odbiorców na terenie województwa pomorskiego i warmińsko-mazurskiego.

Wydaje bezpłatne gazety lokalne (Express Powiatu Wejherowskiego, Express Powiatu Lęborskiego, Express Trójmiasta i okolic, Express Powiatu Starogardzkiego, Express Powiatu Kartuskiego i Express Powiatu Puckiego).

Oprócz periodyków o zasięgu lokalnym, specjalizuje się w wydawaniu magazynów o charakterze branżowym: „Express Rolniczy”, „Ślub i Wesele Pomorskie” oraz „Nieruchomości i Wnętrza”.

Wydawnictwo prowadzi także portale internetowe – metropolia.info, gwe24.pl i gle24.pl oraz nasygnale.info

www.expressy.pl


Fenomen POLSKA – to prestiżowy magazyn wydawany od czerwca 2011 roku popularyzujący osiągnięcia i wkład Polaków w rozwój cywilizacji i kultury oraz promujący piękno i potencjał gospodarczy, naukowy i twórczy Polski. Od 2014 roku wydawany jest w wersji polsko-angielskiej.

Fenomen POLSKA opisuje wszystko, co stanowi powód do dumy i fascynuje inne narody:

 • osiągnięcia naukowe i techniczne
 • sukcesy polskich przedsiębiorstw
 • wyniki polskiej gospodarki
 • wybitne dzieła kultury i sztuki
 • fascynujące miejsca i regiony
 • pasjonującą historię

Magazyn, który jest najlepszą odpowiedzią na powiedzenie „cudze chwalicie, swego nie znacie”.

www.fenomenpolska.pl


„Gazeta Aleksandrowska” – miesięcznik, obejmuje powiat aleksandrowski (miasta: Aleksandrów Kujawski, Ciechocinek, Nieszawa; gminy: Aleksandrów Kujawski, Bądkowo, Raciążek, Zakrzewo, Waganiec). Nakład 6-7 tys. egz.

Wydawcą miesięcznika jest Wydawnictwo Kujawy Stanisław Białowąs – firma działająca w branży wydawniczej od 2006 roku. Siedziba firmy mieści się pod adresem: Lipowa 48, 87-811 Szpetal Górny, województwo kujawsko-pomorskie. Redaktorem naczelnym jest Stanisław Białowąs.

„Gazeta Aleksandrowska” jest pismem niezależnym, bezpłatnym. Kolportaż odbywa się przez punkty sprzedaży prasy, placówki handlowe i usługowe, urzędy gmin, placówki kulturalne.

Gazeta towarzyszy mieszkańcom regionu w ich codziennym życiu. Jest wszędzie tam, gdzie dzieją się sprawy ważne i te niosące ze sobą problemy wymagające pilnego rozwiązania. Na łamach szczególnie wiele miejsca zajmują sprawy samorządów gminnych, działalność kulturalna i sportowa. Pismo na co dzień towarzyszy życiu szkół. Pokazuje historię regionu, przypomina ludzi, którzy tu dawniej mieszkali, pracowali.

www.kujawy.media.pl


„Gazeta Ciechocińska” – miesięcznik adresowany do mieszkańców i gości Ciechocińska. Kolportaż także Aleksandrów Kujawski, nakład 5 tys. egz. Redaktorem prowadzącym jest Mariusz Strzelecki.

Miesięcznik wydaje Wydawnictwo Kujawy Stanisław Białowąs – firma działająca w branży wydawniczej od 2006 roku. Siedziba firmy mieści się pod adresem: Lipowa 48, 87-811 Szpetal Górny, województwo kujawsko-pomorskie. Redaktorem naczelnym jest Stanisław Białowąs.

„Gazeta Ciechocińska” jest pismem niezależnym, bezpłatnym. Kolportaż odbywa się przez punkty sprzedaży prasy, placówki handlowe i usługowe, urzędy gmin, placówki kulturalne.

Gazeta jest wszędzie tam, gdzie dzieją się sprawy ważne i te niosące ze sobą problemy wymagające pilnego rozwiązania. Na łamach szczególnie wiele miejsca zajmują sprawy samorządów gminnych, działalność kulturalna i sportowa.

www.kujawy.media.pl


Gazeta MSP jest ogólnopolskim miesięcznikiem ekonomicznym skierowanym do właścicieli i osób zarządzających firmami z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Magazyn wydawany jest od 16 lat. Misją Gazety MSP jest dostarczanie polskim przedsiębiorcom rzetelnej, kompletnej i praktycznej wiedzy. Celem magazynu jest edukowanie przedsiębiorców w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej, informowanie o najważniejszych zmianach w otoczeniu biznesowym oraz prezentowanie ofert i produktów kierowanych do MSP.

www.gazeta-msp.pl


Portal hipoalergiczni.pl działa na rzecz społeczności alergików, zapewniając najnowsze wiadomości ze świata nauki, medycyny, w szczególności promujących bezpieczne i sprawdzone sposoby eliminacji alergenów z codziennego życia.

www.hipoalergiczni.pl


Interwizja Warszawa TV to bezstronny portal informacyjny:

 • media
 • informacje
 • publikacje
 • event marketing
 • organizacja imprez
 • dokumentowanie imprez

www.press.warszawa.pl


KUKBUK to ukazujący się od listopada 2012 roku nowoczesny dwumiesięcznik kulinarny o szlachetnej szacie graficznej, który wyróżnia się wysoką jakością prezentowanych autorskich fotografii i sesji zdjęciowych. Ten estetyczny i wysmakowany graficznie magazyn łączy w sobie funkcje książki kucharskiej, albumu o jedzeniu i wciągającego pisma lajfstajlowego o wartości kolekcjonerskiej. Obok dużej liczby przepisów magazyn porusza tematy związane z szeroko rozumianą kulturą jedzenia, zjawiskami socjologicznymi, sztuką i dizajnem w świecie kulinariów.

Magazyn kierowany jest zarówno do osób gotujących, jak i dla tych, którzy po prostu uwielbiają jeść.

KUKBUK jest wydawany w nakładzie 43.000 egzemplarzy. Dystrybucja magazynu odbywa się przez 800 punktów sprzedaży w całej Polsce m.in. w salony prasowe Empik, Inmedio, Relay, Kolporter, Ruch i Traffic. Magazyn wersji papierowej wspierany jest przez stronę internetową www.kukbuk.pl oraz zintegrowane profile w mediach społecznościowych: www.facebook.com/kukbuk, instagram.com/kukbuk_official.

KUKBUK jest laureatem srebrnej i brązowej nagrody za ilustrację w konkursie KTR oraz nagród i wyróżnień ArtFront i TouchFront w konkursie GrandFront.
Magazyn „Brief” wyróżnił twórczynie KUKBUK-a obecnością w prestiżowym rankingu „50 najbardziej kreatywnych w biznesie”.

www.kukbuk.pl


Telewizja MASTER istnieje od grudnia 1997 r. Nadajemy w sieci kablowej UPC w Łukowie i Radzyniu Podlaskim (woj. lubelskie). Nadajemy przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. W większości jest to przekaz planszowy, MASTER text, zawierający aktualności w postaci wiadomości i informacji, dotyczących naszego miasta i regionu. Sześć razy w miesiącu emitujemy filmowy blok programowy, trwający średnio ok. 2,5 godziny. W programie filmowym zamieszczamy relacje z bieżących wydarzeń.

www.telewizja.lukow.pl


Merkuriusz Polska jest prestiżowym, opiniotwórczym wydawanym od 12 lat pismem, na łamach którego prezentowane są wybitne osobistości i spektakularne wydarzenia. To cenione forum dyskusji o Poznaniu, Wielkopolsce i Polsce co sprawia, że staje się także magazynem, który jest integralną częścią procesu opiniotwórczego i kształtuje wizję naszej przyszłości. Staramy się budować lepszą rzeczywistość zarówno dla nas samych jak i dla gości i sąsiadów. Czytelnicy, przedstawiciele świata biznesu, kultury, nauki i sztuki dostrzegają potrzebę istnienia medium w którym może wypowiedzieć się każdy zainteresowany.

www.merkuriusz.com.pl


Nasze Wydawnictwo ma już ponad 20-letnią historię. Zmieniały się formy organizacyjne, wydawcy, nazwy, tytuły, ale gazety wychodziły i wychodzą nadal. Dokładnie 15 lipca 1994 roku ukazał się pierwszy numer Gazety Woli i Bemowa. Dzisiaj na ten czarno-biały egzemplarz archiwalny patrzymy ze wzruszeniem i uśmiechem, ale tak to się zaczęło. Nasza gazeta śledziła rozwój młodej gminnej samorządności, pisała o nowościach, o planach, o wszystkim, co interesowało naszych Czytelników. Od połowy 2006 roku nasze trzy gazety ukazują się w jednym terminie, regularnie, co dwa tygodnie.

www.nasza-gazeta.pl


Jesteśmy multimedialną agencją informacyjną, z której depesz korzystają największe stacje telewizyjne, radiowe, prasa oraz portale internetowe w Polsce i za granicą. Rozmówcami naszych redakcji są najważniejsze osoby w państwie, w tym politycy, prezesi instytucji państwowych i firm – także tych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, analitycy, eksperci rynku oraz przedstawiciele świata kultury.

www.info.newseria.pl


Portal internetowy Flesz.news prezentuje najważniejsze wydarzenia medialne w Polsce oraz dostarcza ciekawe informacje ze świata. Jeśli interesuje Cię życie gwiazd, a także ciekawostki ze świata mody, show-biznesu, sportu zapraszamy do odwiedzania naszej strony. Relacjonujemy najważniejsze pokazy mody, konferencje, gale czy wydarzenia sportowe.

www.pl.novon.media


Pierwszy Portal Rolny – PPR – Wszystko o uprawie, hodowli, technice rolniczej, najnowsze notowania z giełd światowych i najświeższe informacje z rynków rolnych.

www.ppr.pl


Radio Kolor to stacja warszawska. Zostało ono założone w 1992 roku. Radia słuchać można na terenie stolicy oraz okolic. Dostępne jest także za pośrednictwem Internetu. Radio Kolor skierowane jest do mieszkańców Warszawy, którzy cenią lokalne wiadomości. Na antenie usłyszeć można muzykę z gatunku r’n’b oraz pop z lat 80. i 90. ubiegłego stulecia. Do stałej ramówki Radia Kolor wchodzą następujące audycje: „Dzień dobry z Kolorem”, „Zbawienie w pracy”, „Nienudne popołudnie” oraz „Wieczór z Kolorem”.

www.radiokolor.pl


Magazyn „Ślub i Wesele” skupia się na szeroko rozumianej tematyce związanej z organizowaniem ślubów i wesel – o modzie, zwyczajach, salach, hotelach, restauracjach itp. To czasopismo bezpłatne, dostępne podczas wszystkich ważnych wydarzeń branżowych.

Magazyn wydawany jest przez wydawnictwo z Wejherowa. To doświadczony i ceniony wydawca mediów lokalnych. Za pomocą bezpłatnej prasy i internetu dociera do szerokiego grona odbiorców na terenie województwa pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Oprócz periodyków o zasięgu lokalnym, specjalizuje się w wydawaniu magazynów o charakterze branżowym: „Express Biznesu”, „Express Rolniczy” oraz „Nieruchomości i Wnętrza”.

www.slubyiwesela.info


Teresa Kudyba – reportażystka, dokumentalistka, producentka tv. Prezes Zarządu Radia Opole SA: 2010-2011. W latach 1998-2010: stała współpraca z TVP3, Gazeta Wyborcza, ARD-Studio Warschau, ARD-Radio, Deutsche Welle-tv w Berlinie i Brukseli, SPIEGEL-TV.

Tress Media Production:

 • ponad 200 filmów dokumentalnych i reportaży telewizyjnych, publikacje prasowe w prasie polskiej i niemieckiej,
 • jurorka Telewizyjnej Nagrody Euroregionów „euro-lokal” w Saksonii
 • jurorka Konkursu Telewizji Europejskich „civis Europe” w Brukseli
 • filmy reklamowe i promocyjne
 • kampanie reklamowe
 • warsztaty medialne
 • organizacja press-tour dla dziennikarzy Stowarzyszenia Polskich Mediów

www.kudyba.pl


Miesięcznik „Tu i Teraz” obejmuje Włocławek i powiat włocławski (13 gmin: Baruchowo, Boniewo, Brześć Kujawski, Fabianki, Choceń, Chodecz, Izbica Kujawska, Lubanie, Lubień Kujawski, Lubraniec, Kowal miasto i gmina oraz gmina Włocławek). Pierwszy numer ukazał się w 2007 roku w nakładzie 28 tys. egzemplarzy. Teraz nakład wynosi 16 -17 tys. egzemplarzy. Redaktor prowadzący – Jolanta Pijaczyńska.

Wydawcą miesięcznika jest Wydawnictwo Kujawy Stanisław Białowąs – firma działająca w branży wydawniczej od 2006 roku. Siedziba firmy mieści się pod adresem: Lipowa 48, 87-811 Szpetal Górny, województwo kujawsko-pomorskie. Redaktorem naczelnym jest Stanisław Białowąs.

„Tu i teraz” jest pismem niezależnym, bezpłatnym. Kolportaż odbywa się przez punkty sprzedaży prasy, placówki handlowe i usługowe, urzędy gmin, placówki kulturalne.

Gazeta towarzyszy mieszkańcom regionu w ich codziennym życiu. Jest wszędzie tam, gdzie dzieją się sprawy ważne i te niosące ze sobą problemy wymagające pilnego rozwiązania. Na łamach szczególnie wiele miejsca zajmują sprawy samorządów gminnych, działalność kulturalna i sportowa. Pismo na co dzień towarzyszy życiu szkół. Pokazuje historię regionu, przypomina ludzi, którzy tu dawniej mieszkali, pracowali.

www.kujawy.media.pl


„Wieści Prosto z Gór” to portal internetowy, który również posiada swoje wydanie papierowe. Portal chętnie wsłuchuje się w głos mieszkańców i daje im możliwość wyrażenia swojej opinii. Kurier Pieniński oraz Kurier – Beskid Wyspowy i Gorce są głównymi działami tematycznymi, jednak podejmowane są prace, aby zwiększyć ich zasięg. Nowość to portal ogólnopolskiego „Wieści z Polski”.

Na łamach portalu pisana jest prawda na tematy mało wygodne dla lokalnych władz. Jak mawiał Mark Twain: „Jeśli mówisz prawdę, nie musisz niczego pamiętać”. Jeszcze lepiej, gdy prawda jest spisana w miejscu dostępnym dla szerszego grona odbiorców. Bez wątpienia portal „Wieści Prosto z Gór” jest takim miejscem. Wiele z publikowanych materiałów trafia pod „strzechy”. Są doceniane: Stowarzyszenie Gazet Lokalnych do nagrody Local Press 2017 nominowało reportaż „Stróż Praworządności czy książę bezprawia”. Portal przyczynia się do promocji regionu. Pieniny oraz Beskid Wyspowy to z pewnością jedne z najpiękniejszych terenów w Polsce.

Wydawcą magazynu „Wieści Prosto z gór” jest Paweł Znyk, autor dwóch książek „Od komunikacji do manipulacji”, „Propaganda współczesne oblicza”. Jest również autorem kilkudziesięciu reportaży filmowych w tym „Technologia zabójstwa medialnego”.

Z mediami związany od lat. W wyborze zawodu dziennikarza utwierdziły go słowa Jana Pawła II, że dziennikarstwo to także powołanie, zaś dziennikarze powinni służyć prawdzie, sprawiedliwości, wolności, a także przyczyniać się do tworzenia ładu społecznego.

Paweł Znyk został wyróżniony za cykl reportaży „Edukacja bez granic”, w których zaprezentował ofertę edukacyjną najbardziej prestiżowych uczelni Europy, co umożliwiło wielu młodym ludziom podjęcie bądź kontynuację nauki na poziomie studiów wyższych. Jego zaangażowanie i wkład w pracę na rzecz rozwoju współpracy międzynarodowej w dziedzinie edukacji doceniony został także przez władze największej ukraińskiej uczelni wyższej, Międzyregionalnej Akademii Zarządzania Personelem w Kijowie, która przyznała mu wyróżnienie „za rozwój współpracy pomiędzy narodami Polski i Ukrainy w obszarze kultury i edukacji”.

www.wiescigor.pl